Příběh společnosti PROMET CZECH a PROMET SLOVAKIA

Společnosti PROMET CZECH a PROMET SLOVAKIA se od svého vzniku řadí mezi nejvýznamnější strategické dodavatele surovin na slévárenském a ocelárenském trhu v České republice, Slovensku, Polsku, Maďarsku, Slovinsku a dalších zemí Evropské unie.

Obchod je o přátelství a o potřebách a takovýmto způsobem vznikla i firma PROMET CZECH, kterou to všechno v roce 1992 začalo. Pod názvem PROCENTO společnost dodávala dodávky především surových želez pro ocelárny a slévárny v Československu. Spolu s obchody získávala společnost i dlouhodobé zkušenosti a vybudovala si silné postavení mezi svými dodavateli a zákazníky na domácím trhu. Později rozšířila svou činnost i do sousedních zemí jako Německo, Rakousko či Polsko. Současně taky rozšířila své produktové portfolio o koks a feroslitiny. 

V roce 2000 byla společností PROCENTO ve spolupráci s naším slovenským partnerem založena obchodní společnost PROMET SLOVAKIA, tato se stejně jako PROCENTO zabývá dodávkami surovin pro ocelárny a slévárny. Společnost tak navázala na plnění těch nejnáročnějších požadavků sléváren a oceláren s kapacitou více než 34 tis. tun dodaného železa, feroslitin, šrotu a paliv svým zákazníkům. PROMET SLOVAKIA, s.r.o. patří k významným dodavatelům základních hutnických a slévárenských materiálů nejen na svém místním slovenském trhu, ale i na tom evropském. 

Společnost PROCENTO byla v roce 2006 přejmenována na PROMET CZECH. Rozšířila své služby o nabídku kompletního portfolia produktů pro slévárny a ocelárny, poradenství v oblasti těchto surovin, financování, technické podpory, konsignačních skladů a možností distribuce materiálu. Zaměřuje se na kompletní služby, k čemuž využívá nejen svých služeb, ale i služeb ostatních dceřiných společností ve skupině PROMET GROUP jako například logistiky či poznatků z výroby dvou sléváren a jedné kovárny. Tato pozice nám vytváří vyšší flexibilitu vůči dodavatelům ve zkoušení materiálů díky našim slévárnám, zároveň nám vytváří i pozici strategického partnera v dodavatelsko-odběratelských vztazích vzhledem k velkým evropským ocelárnám.  Tato tradice navazuje na dvacetiletou spolupráci. Od roku 2016 PROMET CZECH rozšířila své portfolio o produkt ferosíry, která je uplatňována pro legování konstrukčních a nerezových ocelí a pro výrobu litin. 

Aktuálně mají společnosti PROMET CZECH a PROMET SLOVAKIA více než 300 zákazníků z řad sléváren a oceláren, těm jsou nabízeny kompletní služby počínaje skladováním, distribucí, technickou podporou až po služby konsignačního skladu. PROMET CZECH získalo výhradní zastoupení u DK Recycling und Roheisen a Elkem pro domácí trh. Cílem společností je být klíčovým, vyhledávaným a spolehlivým partnerem v tomto segmentu produkce. 

6. 2. 2023 Zajímavosti

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše